Kockázatértékelés, kockázatkezelési tanácsadás
- A kockázatok kezelése, menedzselése a felelős cégvezetés és vállalatirányítás egyik legfontosabb eszköze.
- Elsődleges célja az üzleti teljesítményt érintő potenciális események (veszélyek, lehetőségek) azonosítása, elemzése, értékelése és kezelésének megtervezése.
- A céges kockázatok felmérésének és menedzselésének célja tehát nem a kockázatok megszüntetése, hanem az egyes kockázatok kezelhetővé tétele: a kockázati események tudatosítása, felismerése, a kockázati kitettségnek a mérséklése és egy arányos mértékű védelem kidolgozása.
- A kockázatkezelési tanácsadás segítségével:
- Feltárhatja a vállalkozás különféle kockázatait, akár a napi működési folyamatokban is.
- A megfelelően feltárt kockázati eseményeket megelőzheti, hatásukat mérsékelheti.
- A kockázatok elemzése lehetőséget ad a hatékony és időben történő beavatkozásra: megfelelő stratégiákat dolgozhat ki, a szükséges intézkedéseket még időben megteheti.
- A kockázatosnak vagy problematikusnak talált folyamatokat átalakíthatja, a rosszul működő elemeket kijavíthatja.
- Növelheti a hatékonyságot és a megtérülési mutatókat.
- Az üzleti célú és vállalati kockázatmenedzsment világszerte használt és legismertebb keretrendszerei a COSO és az ISO szervezetek által kialakított rendszerek. Az ISO saját kockázatmenedzsment sztenderdjét ISO 31000:2009 számon vezette be. Munkánk során a COSO- és az ISO-sztenderdeknek megfelelő eljárásokkal dolgozunk.
- A Pro Balance Kft. kockázatértékelési eljárásait mindig az ügyfél egyedi, sajátos helyzetéhez és adottságaihoz igazítja. Elemzései során elsődlegesen egy egyedileg kifejlesztett, hőtérkép-alapú és gyökérok-elemzéseket (RCA és BTA) alkalmazó protokollt használ.
- A Pro Balance Kft. által használt kombinált kockázatértékelési és -elemzési eljárás lehetővé teszi, hogy a kockázatmenedzsment-eljárás egyedi, vállalatra szabott kockázatkezelési megoldásokat adjon.
- A kockázatelemzés a cég méretétől függetlenül jó ár/érték-arányban, vagy akár a vállalkozás egyes részterületei vagy részfolyamatai vonatkozásában külön-külön is elkészíthető, nem szükséges annak a vállalkozás, vagy a vállalat egészére való kiterjesztése.